משרות הייטק –  מה הן הדרכים הטובות ביותר להיחשף למשרת בענף

שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כל מי שעוקב ולו במעט אחרי עולם ההייטק הישראלי בשנה האחרונה יודע, מדובר בענף הבולט, המפותח וללא ספק המשגשג ביותר. זה בא לידי ביטוי ברווחים של החברות, הצלחות של סטארטאפים קטנים ובינוניים, ובעיקר בשוק העבודה הגועש.

אומנם זו תופעה שנמשכת כבר קרוב לעשרים שנה, אך בשנה האחרונה אנחנו יכולים לראות כיצד הביקוש לעובדים בענפי הייטק שונים גדל כל הזמן, מאחר וההיצע הוא לא באותו קנה מידה אז תנאי השכר ותנאי העבודה בכלל משתפרים אף הם. עובדים בהייטק, אפילו בשנה ראשונה שלהם בתפקיד, נהנים משכר חלומי ומתנאי עבודה נהדרים. לכן זה לא פלא שצעירים וצעירות רבים בוחרים להשתלב בעולם זה, ואחרים בוחרים לעשות הסבה מהמקצוע בו הם עוסקים למקצועות הייטק.

בשביל ליהנות מתנאי שכר ותנאי עבודה גבוהים, יש לדעת היכן וכיצד ניתן למצוא משרות הייטק שיכולות להתאים לכל מי שמחפש. לשמחתם כל מי שמחפש ומחפשת, היום יש לא מעט אמצעים וכלים שיכולים לעזור בחיפוש אחר משרות הייטק כאלה ואחרות. חשוב כמובן לדעת כיצד לבצע את החיפוש ובאילו כלים להשתמש בשביל להגיע מוכנים לכל ראיון עבודה ולענות בצורה לכל הצעה.

אילו אמצעים וכלים יכולים לעזור בחיפוש אחר משרות הייטק?

כשמחפשים משרות הייטק, צריך ורצוי להשתמש בכל האמצעים שעומדים לרשותנו. לשם כך יש לחפש לוחות משרות באינטרנט, בפרט לוחות ספציפיים שעוסקים בתחום זה. סביר להניח שחברות גדולות ורציניות, יעדיפו לפרסם מודעות דרושים דרך לוחות אלו ולא בהכרח דרך לוחות כלליים. חשוב לציין עוד, ישנן חברות השמה להייטק שמפרסמות לוחות משלהן עבור מועמדים ומועמדות.

מלבד לוחות לחיפוש משרות, אפשר להשתמש גם באופציות נוספות, דוגמא רשתות חברתיות בפרט כאלו שמתייחסות ספציפית לתחום הייטק (קבוצות שעוסקות בתחום), אפשר לחפש ולמצוא משרות דרך קבוצות וארגונים של בוגרים במוסדות לימוד שונים וכן דרך פנייה ישירה אל חברות בתחום, על מנת לברר האם הן מגייסות עובדים חדשים.

ככל שנחשפים ליותר ויותר אופציות, באופן טבעי גדלים הסיכויים למצוא משרה מתאימה לתנאים, כישורים ויכולות שעומדים לרשות המועמד או המועמדת. אך זה לא מספיק רק להיחשף אלא גם צריך לדעת מתי וכיצד להגיש מועמדות.

איך מגישים מועמדות בצורה נכונה?

ראשית, לגורם הזמן יש חשיבות עצומה. ככל שעושים את זה מהר יותר, כך גדלים הסיכויים לקבל הזמנה לראיון ולהגיש מועמדות למשרה. מאחר והתנאים במשרות מסוימות הם מאוד טובים, רצוי לעשות זאת כמה שיותר מהר ולא להשאיר סיכוי לאחרים.

שנית, יש ללמוד כיצד מגישים מועמדות בצורה נכונה, בין אם זה מבחינת קורות חיים, בין אם זה מבחינת דרך ההופעה בראיון, ובין אם זה מבחינת האופן בו ניגשים למבחנים ועונים על שאלות שונות במטרה להתקבל לתפקיד.

מחפשים דילים משתלמים​ בנושא ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים