מנשאי אופניים –הדרך הבטוחה לרכב עם אופניים בכל מקום

שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

על פניו, כל מי שרוכב על אופניים, בכביש או בשטח, יכול לצאת מהבית, לרכב עליהם ולהגיע לכל מקום שהוא רוצה. אך כפי שאנחנו יכולים להבין, זה לא תמיד פשוט, נוח וגם לא תמיד אפשרי.

ישנם אנשים שמתגוררים במקומות בהם אין אפשרות לרכב, ישנם אנשים שמתגוררים בסביבה שהיא לא נוחה לרכיבה או שהמסלולים אינם מותאמים לסוג האופניים וסוג הרכיבה שרוצים לעשות. לכן, צריך לנסוע עם הרכב ליעד מסוים ושם לבצע את הרכיבה. כך נוהגים לא מעט רוכבים, שעושים זאת לבד או בקבוצה. הם בוחרים מסלול מסוים, נוסעים אליו עם הרכב ומתחילים את הרכיבה מנקודה מסוימת, בסיומה הם רוכבים אל הרכב.

לשם כך, עליהם לרכוש מנשאי אופניים. מדובר במתקן שמאפשר לשאת את האופניים בחלק האחורי של הרכב, באופן כזה, שלא יקרה שום דבר לאופניים עצמם וכמובן גם לרכב. המנשאים משמשים רוכבים רבים, באופן אישי וקבוצתי. מי שעוקב אחרי תחרויות אופניים בשטח ברחבי העולם יכול לראות שעל גבי כלי הרכב של קבוצת הרוכבים, מותקנים מנשאים שונים ואלה מאפשרים לנייד אופניים רזרבות בצורה בטוחה, במקרה ויש צורך להחליף במהלך התחרות.

מנשאי אופניים מבוססים על מספר חלקים, אשר מאפשרים לרוכבים גם להרכיב אותם בצורה בטוחה, גם להוריד אותם באופן בטוח מהרכב בכל פעם כשרוצים להשתמש בהם, וכן במקרים מסוימים מדובר על מנשאים שיכולים לשאת יותר מזוג אחד. לכן אם חברים בקבוצת רכיבה מעוניינים לנסוע לרכיבה משותפת, אז הם יכולים להשתמש ברכב אחד ולהציב עליו את כל הזוגות ביחד.

חשוב לומר, יש אופציות אחרות להציב את האופניים. למשל, אפשר לקשור אותה לגג, יש גם מי שמעמיד אותם על הגג, אפשר להכניס אותם לתא המטען מאחור אם הוא מספיק גדול ועוד. אף אחת מן האופציות הנ"ל, הן לא מספיק בטוחות, נוחות ואפקטיביות. שכן שימוש במנשא מאפשר להרכיב את האופניים בצורה הכי בטוחה והכי נוחה שאפשר למצוא היום.

האם זה יכול להתאים לכל אחד?

בעיקרון כן. כל מי שרוכב על אופניים בשטח או בכבישים רחוקים, צריך לחשוב כיצד הוא יכול לנייד את האופניים מהבית אל היעד בו הוא רוצה לרכב. זה עדיף בעשרות מונים על אופציות אחרות. השאלה היא, באיזה סוג אופניים רוכבים, איזה רכב יש לרוכב וכן כמה פעמים הוא באמת רוכב. אין טעם לקנות מנשא אם מדובר ברכיבה פעם בשנה, מצד שני, אם רוכבים כל סופ"ש, הרי שזה הפתרון הטוב והבטוח ביותר.

לפני שבוחרים מנשא אופניים, יש לבחון את המפרט הטכני שלו, יש את האופניים והחיבור ביניהם, וכן את הרכב עליו רוצים להתקין את המנשא. יש לבחון עד כמה נוח לנהוג על רכב שיש עליו מנשא, והכי חשוב, לבדוק עד כמה פשוט להציב את האופניים על המנשא, ולהוריד אותם בכל פעם מחדש.

מחפשים דילים משתלמים​ בנושא , ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים