תפוחי –  קונים רק תוצרת מקומית וישירות מהחקלאי

שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

בשנים האחרונות, בפרט בעידן הקורונה, אנחנו, הצרכנים הישראליים, מבינים את החשיבות הרבה שיש לתוצרת ישראלית ולכך שאנחנו נקנה אך ורק תוצרת מקומית ולא תוצרת זרה. יתרה מזו, אנחנו מבינים עד כמה חשוב לקנות מעסקים קטנים ולא עסקים גדולים בהכרח.

החשיבות של תוצרת מקומית היא עצומה, שכן היא זו שמחזיקה את המשק, היא זו שיוצרת מקומות עבודה לצעירים ומבוגרים בישראל. אם אנחנו נרכוש תוצרת מקומית ולא תוצרת זרה, אז המקומות שמייצרים ומשווקים תוצרת זו, יצליחו להחזיק מעמד, אפילו בתקופות קשות, כמו למשל ימי הקורונה. כאמור, יש גם חשיבות גדולה שיהיו אלו עסקים קטנים ולא בהכרח עסקים גדולים, רשתות, אשר יש להן מקורות הכנסה שונים והגדלת עוצמתן תשפיע בצורות שונות על המשק ועלינו בפרט

משק תפוחי, זו דוגמא טובה לחשיבות של רכישת תוצרת מקומית ועוד בעסק יחסית קטן ולא ברשתות שיווק גדולות. בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא לא מעט דוגמאות של משקים קטנים אשר נלחמים על חייהם, אל מול רשתות שיווק גדולות שפותחות סניפים במקומות שונים ברחבי הארץ, מורידות מחירים מתוך כוונה למשוך לקוחות, וכך הן פוגעות באותן משקים גדולים.

משק תפוחי קיים כבר שלושה דורות. הוא פועל במושב עמיקם, ומה שהתחיל אצל סבא בנימין וסבתא קלרה, היום מנוהל על ידי הנכדים אשר עובדים עם חקלאים נוספים ומציעים לצרכן שפונה אליהם, סל איכותי של פירות וירקות אשר הם מגדלים בעצמם במשק.

אנשי הצוות של המשק, ממבצעים משלוחים ליישובים שונים באזור המרכז והשרון. הן במהלך השבוע, והן בימי שישי. לרוב ההזמנות מתבצעות עוד באותו יום אל בית הלקוח, אלא אם הן מתקבלות אחרי השעה 14, ואז הן יבוצעו למחרת היום. כך הלקוח לא צריך לחכות זמן רב, הפירות והירקות מגיעים אליו טריים.

מדוע חשוב לבצע הזמנה ממשק ולא מרשת שיווק

בשנים האחרונות, כאמור, אנחנו יכולים לראות מעבר של צרכנים רבים מרכישה דרך רשתות שיווק לרכישה דרך משקים פרטיים, בפרט באמצעות האינטרנט. השינוי הזה נוצר הן מסיבות כלכליות, הן מסיבות תזונתיות שמתייחסות לאיכות המוצר, והן מעצם העובדה שהצרכן הישראלי למד שעדיף לו להשקיע במשק פרטי ולא ברשת שיווק.

כשאנחנו רוכשים מוצר מסוים ברשת שיווק, האחוז מהרווח אשר הולך לחקלאי הוא מאוד נמוך. עם הזמן, לא ישתלם לחקלאים לגדל ירקות ופירות בישראל, מאחר והם לא ירוויחו מכך דבר. רשתות שיווק רבות החלו גם לייבא מוצרים מחו"ל. מה שאומר, החקלאי הישראלי מפסיד, בזמן שחקלאי במקום אחר מרוויח.

כאשר אנחנו רוכשים פירות, ירקות וגידולים אחרים דרך משק פרטי, חקלאים ישראלים מתפרנסים מכך באופן ישיר, החקלאות הישראלית מרוויחה והצרכן הישראלי יכול להיות בטוח שהחקלאות לא תיעלם מהנוף. חשוב לא פחות, הוא מקבל מוצרים איכותיים, טריים, מוצרים שהוא מכיר ואוהב.

מחפשים דילים משתלמים​ בנושא , ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים