מאוורר – איך יודעים איפה להתקין אותו?

שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

ישנם פריטים ואמצעים מסוימים שאנחנו נדרשים להתקין בחלל המבנה, בין אם זה מבנה מגורים או מבנה עבודה, שאין לנו הרבה אפשרויות איך לשחק עם המיקום בו אנחנו בוחרים לעשות זאת. מדובר על אמצעים ופריטים אשר מיקומם נקבע על פי התכנון המקורי של המבנה.

אם נרצה לשנות אותם, נצטרך לשנות את התוכניות של המבנה, זה ידרוש תהליך בירוקראטי וכן שיפוץ כולל של המקום.

לעומת זאת, ישנם אמצעים שאנחנו בוחרים איפה להתקין על פי מה שנכון עבורנו, בהתאם לפרמטרים שונים.

אנחנו נבחר כיצד איפה להציב אותם כך שיהיה לנו נוח להשתמש בהם, להפיק מהם תועלת מרבית, וכן נוכל לתחזק אותם כמו שצריך. אנחנו נבחר את המיקום בו נרצה להתקין אותם, על פי היבטים ופרמטרים קבועים או משתנים, על פי הצרכים שלנו.

התקנת מאוורר בחלל החדר היא דוגמא טובה לכך.

כשאנחנו מחליטים להתקין מאוורר תקרה בחלל של חדר, אז ישנם דברים, פרמטרים והיבטים מסוימים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם ולקחת אותם בחשבון, על מנת שנוכל להשתמש במאוורר בצורה אפקטיבית. הרי כשאנחנו בוחרים להתקין מתקן שכזה, המטרה שלנו היא להפיק ממנו תועלת בכל ימות השנה.

הרבה מאוד אנשים בוחרים להתקין מאוורר תקרה בבית או בעסק, בין אם בשטח מקורה, כלומר בתוך המבנה ובין אם זה בשטח פתוח, כמו למשל בפרגולה. יש מקרים בהם נהוג להתקין אותו במקום מערכות אחרות, ויש מקרים שהוא מותקן לצד מערכות נוספות, כך יהיה ניתן לבחור במה להשתמש או לשלב בין השניים בצורות שונות.

חשוב להדגיש גם, מאוורר תקרה מתאים לשימוש גם בקיץ וגם בחורף

כיצד בוחרים איפה להתקין מאוורר תקרה

בעיקרון, נקודת המוצא בדרך כלל היא שיש להתקין אותו במרכז החדר.

בצורה כזו האוויר מתפזר על פני כל החדר. אך זה נכון כאשר מדובר בחדר קטן, שכן בחדר גדול יהיה צורך להתקין מספר מאווררים אם רוצים שבכל מקום יהיה ניתן להרגיש אותם. בסיכומו של דבר, גודל החלל יקבע את מיקום המאווררים והכמות שלהם.

ככל שהחדר יהיה גדול יותר, כך יהיה צורך ביותר מאווררים, ולא יהיה צורך להתקין אותם במרכז החדר בהכרח.

נקודה נוספת שתשפיע על ההחלטה היכן להתקין את המאוורר, היא אופי השימוש בחדר וכן התכנון שלו.

ככל שהחדר יהיה נטול פתחים או אופציות אוורור אחרות, כך יהיה צורך להתקין מאווררים יותר עוצמתיים במקומות הרבה יותר מרכזיים.

מבחינת אופי השימוש בחדר, אזי באופן טבעי ככל שנמצאים בחדר יותר אנשים, סביר להניח שנצטרך להתקין כמות גדולה יותר של מאווררים. זה נכון לגבי גם סוג העבודה שם יבצעו במקום.

יש להתייחס לכל הנקודות, ולבחון היטב איפה נכון להתקין את המאווררים, באיזו צורה וכמה מכשירים נידרש להתקין במקום.

מחפשים דילים משתלמים​ בנושא ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים